A húsmarha tartás, -tenyésztés, -hízlalás során is elengedhetetlen az eredményes munkához szükséges mutatószámok, értékmérők ismerete. Ezen adatok beszerzése az ágazat sajátosságaiból adódóan, gyakran nem is olyan könnyű feladat.
Mondhatjuk, hogy egyik legkedveltebbek adatunk a tömeg, legyen szó egy született borjúról, korrigált választási súlyról vagy hízlalás közbeni testtömeg-gyarapodásról, de emellett ugyanolyan fontos témák a takarmányozás, a szaporodásbiológia, az állategészségügy mérhető digitális adathalmazai.
Elsődleges célunk olyan gyakorlati technológiák, innovációs megoldások felkutatása és megismertetése az ágazat szereplőivel, melyek hatékony segítséget nyújtanak a mindennapi döntéshozatalban, ezáltal eredményesebb és versenyképesebb piaci szereplőkké válhatnak.
További céljaink
- Konferenciákon, húsmarha találkozókon való részvétel
- Kiállításokon való részvétel (KÁN, HMVH)
- Szoros együttműködés más munkacsoportokkal a metszéspontokban
- Szakmai cikkek publikálása
Várjuk mindazon tagtársaink jelentkezését a szakcsoportba, akik
- gyakorlati tapasztalatokkal rendelkeznek a húsmarhatartás során keletkezett digitális adatok
- gyűjtésében
- értelmezésében
- az adatok napi, gyakorlati munkában felhasználható információvá alakításában
- érdeklődnek az előző pontban jelzett lehetőségek és azok mindennapi gyakorlatban való felhasználása iránt
- termelési környezetében keletkeznek ilyen digitális adatok, de egyelőre nem használja azokat, illetve még jobban ki szeretné használni a bennük rejlő lehetőségeket
- olyan megoldásokat használnak vagy alakítanak ki (szenzor/szoftver gyártók, forgalmazók), amelyek révén a hasznos digitális adatok mennyisége növelhető, illetve a rejtett összefüggések feltárhatók
- más módon nyújtanak digitális és elemezhető adatokat a felhasználók számára (pl. takarmány gyártók, tenyész szervezetek vagy állategészségügyi szakemberek)
Mindezt annak érdekében, hogy ezeket az adatszigeteket összekapcsoljuk és közösen feldolgozva értelmezhetővé, gyakorlati tanácsokká konvertálhassuk azokat a termelők, gyártók, forgalmazók, fogyasztók és nem utolsósorban az állatok előnyére.
Találjuk meg közösen azokat a digitális adatokat és azokat a szakmai/technikai módszereket, amelyek gyakorlati, kézzelfogható (forintokban is kifejezhető) eredményekhez vezető megoldásokat nyújtanak.
Akik érdeklődnek a szakcsoport és tevékenysége iránt és szívesen bekapcsolódnának annak munkájába, írjanak az info@hunplf.hu mail címre!
A tárgyban jelöljék meg: húsmarha szakcsoportba jelentkezés!